KONCERTI 2011

22. 1. 2011 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Komorni orkester Festine
Franc Kosem, trobenta
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program: 

M.  Lipovšek: Sedem miniatur za godala
N. Šenk: Dialogi in krogi (krstna  izvedba)
U. Krek: Sonatina za godala
L. M. Škerjanc: Tretja suita za godala

23. 1. 2011 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Komorni orkester Festine
Franc Kosem, trobenta
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

M.  Lipovšek: Sedem miniatur za godala
N. Šenk: Dialogi in krogi (krstna  izvedba)
U. Krek: Sonatina za godala
L. M. Škerjanc: Tretja suita za godala


19. 2. 2011 ob 19:30, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Simfonični orkester Festine
Nejc Kamplet, klavir
Anastazija Vezonik, klavir 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program: 

I. Stravinski: Danses concertantes
W. A. Mozart: Koncert za dva klavirja in orkester v Es-duru, KV 365 (316a)
F. Schubert: Simfonija št. 3 v D-duru, 200D

20. 2. 2011 ob 19:30, Dvorana Union Maribor, Simfonični orkester Festine

Simfonični orkester Festine
Nejc Kamplet, klavir
Anastazija Vezonik, klavir 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

I. Stravinski: Danses concertantes
W. A. Mozart: Koncert za dva klavirja in orkester v Es-duru, KV 365 (316a)
F. Schubert: Simfonija št. 3 v D-duru, 200D


27. 2. 2011 ob 19:30, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Simfonični orkester Festine
Nejc Kamplet, klavir
Anastazija Vezonik, klavir 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

I. Stravinski: Danses concertantes
W. A. Mozart: Koncert za dva klavirja in orkester v Es-duru, KV 365 (316a)
F. Schubert: Simfonija št. 3 v D-duru, 200D

8. 4. 2011 ob 19:30, Sinagoga Lendava

Andrej Žust, rog 
Benjamin Ziervogel, violina
Rok Palčič, klavir 

Program:

Č. Sojar Voglar: Trio za rog, violino in klavir
C. Koechin: Štiri skladbe/ Quatre Petites Pieces
J. Brahms: Trio v Es-duru, op. 40 


9. 4. 2011 ob 19:30, Unionska dvorana Maribor 

Andrej Žust, rog 
Benjamin Ziervogel, violina
Rok Palčič, klavir

Program:

Č. Sojar Voglar: Trio za rog, violino in klavir
C. Koechin: Štiri skladbe/ Quatre Petites Pieces
J. Brahms: Trio v Es-duru, op. 40

10. 4. 2011 ob 19:30, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija 

Andrej Žust, rog 
Benjamin Ziervogel, violina
Rok Palčič, klavir

Program:

Č. Sojar Voglar: Trio za rog, violino in klavir
C. Koechin: Štiri skladbe/ Quatre Petites Pieces
J. Brahms: Trio v Es-duru, op. 40


9. 7. 2011 ob 20:00, Festival Aylesbury Anglija

Simfonični orkester Festine
Franc Kosem, trobenta 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program:

I. Stravinski: Danses concertantes
J. Haydn; Koncert za trobento in orkester
F. Schubert: Simfonija št. 3 v D-duru, 200D

10. 7. 2011 ob 19.30, St. Mary Church Aylesbury

Simfonični orkester Festine
Dirigent: Richard Heason

Program: 

C. Ives: Central Park in the Dark
W. A. Mozart: Sinfonia concertante v Es-duru, KV364
M. Nyman: Drowning by Numbers
C. Ives: The Unanswered question


15. 7. 2011 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Ansambel gostujočih profesorjev MIO2012
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program: 

U. Pompe: Odpihi (krstna izvedba)
R. Wagner: Siegfriedova idila
B. Martinu: Kuharska revija, baletna glasba (La Revue Cuisine)

16. 7. 2011 ob 20:00, KGB Maribor

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Reinhold Friedrich, trobenta
Eriko Takezawa, klavir


17.7.2011 ob 20:00, KGB Maribor

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Latica Honda-Rosenberg, violina  
Umetniško vodstvo: Jens – Peter Maintz, violončelo
Jeanne Mikitka, Klavir

19. 7. 2011 ob 20:00, KGB Maribor

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Branimir Slokar, pozavna
Katja Danilova, klavir


21. 7. 2011 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Mednarodni orkester Maribor 2012
Tamara Banješević, sopran  
Dirigent: Klaus Arp

Program: 

R. Strauss: Don Juan
G. Mahler: Blumine
G. Mahler: Symphony No. 4

25. 7. 2011 ob 20:00, KGB Maribor

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Raymond Curfs, timpani 
Nobuko Nishimura – Finkentey, klavir


26. 7. 2011 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Zaključni koncert mojstrskega tečaja za dirigiranje 
Umetniško vodstvo: Klaus Arp – dirigiranje

28. 7. 2011 ob 20:00, KGB Maribor

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Wolfram Christ, viola  


30. 7. 2011 ob 20:00, Dvorana Union Maribor 

Mednarodni orkester Maribor 2012
Wolfram Christ, viola 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

L. Lebič: Korant
R. Strauss: Till Eulenspiegel, op. 28
H. Berlioz: Harold v Italiji, op. 16

31. 7. 2011 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Mednarodni orkester Maribor 2012
Wolfram Christ, viola 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

L. Lebič: Korant
R. Strauss: Till Eulenspiegel, op. 28
H. Berlioz: Harold v Italiji, op. 16


2. 8. 2011 ob 20:00, Dvorana Kolarac Beograd, Srbija 

Mednarodni orkester Maribor 2012
Wolfram Christ, viola 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

L. Lebič: Korant
R. Strauss: Till Eulenspiegel, op. 28
H. Berlioz: Harold v Italiji, op. 16

3. 8. 2011 ob 20:00, Votivkirche, Dunaj, Avstrija 

Mednarodni orkester Maribor 2012
Tamara Banješević, sopran  
Dirigent: Klaus Arp

Program: 

R. Strauss: Don Juan
G. Mahler: Blumine
G. Mahler: Symphony No. 4


18. 11. 2011 ob 19.30, Dvorana Union Maribor

Simfonični orkester RTV Slovenija
Radek Baborak, rog
Dirigent: En Shao

Program: 

C. M von Weber: Uvertura Oberon
C. M von Weber: Concertino za rog in orkester v e-molu, op. 45
R. Schumann: Simfonija št.  3 v Es-duru, op. 97 »Renska«

19. 11. 2011 ob 19.30, Sinagoga Lendava

Slovenski tolkalni duo
Jože Bogolin
Simon Klavžar

Program: 

M. Borboudakis: Unisono
A. Ignatowicz – Glinska: Passacaglia
A. Morag: Octabones
S. Reich: Piano Phase
N. J. Živković: Ultimatum II
W. Siegel: 42nd Street Rondo


15. 12. 2011 ob 19.30, Dvorana Union Maribor

Komorni godalni orkester Akademije za glasbo Ljubljana
Umetniški vodja:  Janez Podlesek, violina

Program: 

J. K. Dolar: Balletti à 4
I. Posch: Balleta à 4, Gagliarda IX à 5, Cournta XI à 4
O. Respighi: Stari plesi in arije za lutnjo, Suita št. 3
E. Grieg: Suita v starem slogu »Iz Holbergovih časov«, op. 40

17. 12. 2011 ob 19.30, Viteška dvorana Križanke Ljubljana

Komorni godalni orkester Akademije za glasbo Ljubljana
Umetniški vodja:  Janez Podlesek, violina

Program:

J. K. Dolar: Balletti à 4
I. Posch: Balleta à 4, Gagliarda IX à 5, Cournta XI à 4
O. Respighi: Stari plesi in arije za lutnjo, Suita št. 3
E. Grieg: Suita v starem slogu »Iz Holbergovih časov«, op. 40

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google