KONCERTI 2012

27. 1. 2012 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Ansambel Festine 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

U. Pompe: Odpihi
M. Paš: Zelena dlan (krstna izvedba)
A. Copland: Apalaška pomlad, suita za trinajst glasbenikov
R. Wagner: Siegfriedova idila

28. 1. 2012 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Ansambel Festine 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

U. Pompe: Odpihi
M. Paš: Zelena dlan 
A. Copland: Apalaška pomlad, suita za trinajst glasbenikov
R. Wagner: Siegfriedova idila


29. 1. 2012 ob 20:00, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Ansambel Festine 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

U. Pompe: Odpihi
M. Paš: Zelena dlan 
A. Copland: Apalaška pomlad, suita za trinajst glasbenikov
R. Wagner: Siegfriedova idila

3. 2. 2012 ob 19:30, Dvorana Union Maribor

Simfonični orkester RTV Slovenija
Petteri Iivonen, violina
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program:

A. Webern: Passacaglia, op. 1
L. van Beethoven: Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 61
L. van Beethoven: Simfonija št. 2 v D – duru, op. 36


4. 2. 2012 ob 19:30, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Simfonični orkester RTV Slovenija
Petteri Iivonen, violina
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

A. Webern: Passacaglia, op. 1
L. van Beethoven: Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 61
L. van Beethoven: Simfonija št. 2 v D – duru, op. 36

2. 3. 2012 ob 20:00, Dvorana Union Maribor 

Komorni orkester Festine 
Sabina Cvilak, sopran
Anastazija Vezonik, klavir
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program:

W. A. Mozart: Koncertna arija »Alma grande e nobil core«, KV 578
W. A. Mozart: Recitativ in arija grofice in opere Figarova svatba »E Susanna non vien! Dove sono«, KV 492
W. A. Mozart: Koncertna arija (scena in rondo) »Ch’io mi scordi di te – non temer«, KV 505
W. A. Mozart: Simfonija št. 40 v g – molu, KV 550


3. 3. 2012 ob 20:00, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Komorni orkester Festine 
Sabina Cvilak, sopran
Anastazija Vezonik, klavir
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

W. A. Mozart: Koncertna arija »Alma grande e nobil core«, KV 578
W. A. Mozart: Recitativ in arija grofice in opere Figarova svatba »E Susanna non vien! Dove sono«, KV 492
W. A. Mozart: Koncertna arija (scena in rondo) »Ch’io mi scordi di te – non temer«, KV 505
W. A. Mozart: Simfonija št. 40 v g – molu, KV 550

4. 3. 2012 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Komorni orkester Festine 
Sabina Cvilak, sopran
Anastazija Vezonik, klavir
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

W. A. Mozart: Koncertna arija »Alma grande e nobil core«, KV 578
W. A. Mozart: Recitativ in arija grofice in opere Figarova svatba »E Susanna non vien! Dove sono«, KV 492
W. A. Mozart: Koncertna arija (scena in rondo) »Ch’io mi scordi di te – non temer«, KV 505
W. A. Mozart: Simfonija št. 40 v g – molu, KV 550


13. 4. 2012 ob 19:30, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Festine BRASS
Jure Gradišnik, trobenta
Franc Kosem, trobenta 
Mihajlo Bulajić, rog 
Mihael Šuler, pozavna 
Johannes Ogris, tuba 

in

Irena Kavčič, flavta 
Jože Kotar, klarinet 
Matevž Bajde, tolkala

Program:

J. S. Bach: Toccola in fuga v d – molu
J. S. Bach: Brandenburški koncert št. 3 
D. Schnyder: Trobilni kvintet
M. Kagel: Deset maršev, zato da ne bi zmagali
W. Rihm: Marš ob slovesu

15. 4. 2012 ob 19:30, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Festine BRASS
Jure Gradišnik, trobenta
Franc Kosem, trobenta 
Mihajlo Bulajić, rog 
Mihael Šuler, pozavna 
Johannes Ogris, tuba

in

Irena Kavčič, flavta 
Jože Kotar, klarinet 
Matevž Bajde, tolkala

Program:

J. S. Bach: Toccola in fuga v d – molu
J. S. Bach: Brandenburški koncert št. 3 
D. Schnyder: Trobilni kvintet
M. Kagel: Deset maršev, zato da ne bi zmagali
W. Rihm: Marš ob slovesu


18. 5. 2012 ob 20:00, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Camerata Academica Novi Sad 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh 

Program:

B. Ipavec: Serenada za godala
U. Krek: Sonatina za godala
L. Lebič: Per archi
M. Bonin: Lybra (krstna izvedba)
N. de Gleria: Polka

19. 5. 2012 ob 20:00, Dvorana Union Maribor 

Camerata Academica Novi Sad 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

B. Ipavec: Serenada za godala
U. Krek: Sonatina za godala
L. Lebič: Per archi
M. Bonin: Lybra 
N. de Gleria: Polka


20. 5. 2012 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Camerata Academica Novi Sad 
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

B. Ipavec: Serenada za godala
U. Krek: Sonatina za godala
L. Lebič: Per archi
M. Bonin: Lybra 
N. de Gleria: Polka

15. 7. 2012 ob 21.00, Dvorana Union Maribor

Komorni koncert
Gostujoči tutorji MIO2012
Dirigentka: živa Ploj Peršuh
Igralca. Janez Škof, Gregor Baković
Režiser: Diego de Brea

Program:

I. Stravinski: Zgodba o vojaku, glasba in nemi film


16. 7. 2012 ob 20:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Branimir Slokar, pozavna
Katja Danilova, klavir

Program:

A. Bruckner: Inveni David / Ansambel pozavn
F. Grafe: Koncert za pozavno v B-duru / Mate Džuzel, pozavna
F. David: Concertino za pozavno v Es-duru, op. 4 / Luc Scholtes, pozavna
E. Reiche: Koncert za pozavno št. 2 v A-duru / Mitsunobu Mogi, pozavna 
G. Gershwin: Portret / Ansambel pozavn
A. Besozzi: Sonata v B-duru / Nejc Kurbos, pozavna
B. Grkovic: Sonatina / Jure Medvešek, pozavna
H. Tomasi: Koncert za pozavno / Luc Scholtes, pozavna 
H. Tomasi: Koncert za pozavno / Dominic Steele, pozavna
Bavarska polka / Ansambel pozavn

19. 7. 2012 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Mednarodni orkester Maribor 2012
Dirigent: Klaus Arp

Program: 

J. Brahms: Varijacije na Haydnovo temo, op. 56a Koral sv. Antona
L. Lebič: Per Archi
J. Haydn: Simfonija št. 102 v B-duru, Hob. I: 102
P. I. Čajkovski: Simfonija v E-molu, št. 4, op. 36


20. 7. 2012 ob 17:00, Dvorana Slavka Osterca Slovenska Filharmonija Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Emanuel Abbühl, oboa
Michael Baumman, klavir
Umetniško vodstvo: Gustavo Nunez, fagot
Anna Kirichenko, klavir

Program:

L. Van Beethoven: Trio za dve oboi in angleški rog v C-duru, op. 87 / Jeroen Baretts, Pieter Jaspers, oboi, Nina Tafi, angleški rog 
A. Vivaldi: Koncert za fagot v e-molu, RV 484 / Julija Kristovšić, fagot
H. Dutilleux: Sonata za oboo in klavir / Yu-Syuan Liao, oboa
C. Schumann: Tri romance, op. 22 / Robert Silla Aguado, oboa
J. M. Muller: Sonata II. V g-molu za ansambel oboj / Ansambel oboj
C. P. E. Bach: Koncert v B-duru / Ricardo Papa, fagot
D. Milhaud: Sonatina / Eva Vrtačnik, oboa
A. Vivaldi: Koncert v C-duru, RV478 / Leonardo Calligaris, fagot
R. Strauss: Koncert za oboo / Pavli Kac, oboa
P. I. Čajkovski: Nokturno, op. 19, št. 4 / Gorgios Apostolidis
C. Yvon: Capriccio za tri oboe / Yu-Syuan Liao, Tin Yi tinny Cheung, Frauke Elsen
F. Poulenc: Trio za oboo, fagot in klavir / Mirko Foschi, oboa in Riccardo Papa, fagot, Michael Baumann, klavir
J. S. Bach: Partita v g-molu, BWV 1013 / Young Hee Jang, oboa
W. A. Mozart: Koncert za oboo / Ruth Sarah Helen Bull, oboa 
A. Tansman: Sonatina / Serkan Alagoek, fagot 
F. Poulenc: Sonata za oboo in klavir / Marija Nikolić, oboa
H. Dutelleux: Sarabande in Cortege / Enrico Toffano, fagot

20. 7. 2012 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Mednarodni orkester Maribor 2012
Dirigent: Klaus Arp

Program: 

J. Brahms: Varijacije na Haydnovo temo, op. 56a Koral sv. Antona
L. Lebič: Per Archi
J. Haydn: Simfonija št. 102 v B-duru, Hob. I: 102
P. I. Čajkovski: Simfonija v E-molu, št. 4, op. 36


22. 7. 2012 ob 20:00, Piazza Duomo, Čedad, Italija

Mednarodni orkester Maribor 2012
Dirigent: Klaus Arp

Program:

J. Brahms: Varijacije na Haydnovo temo, op. 56a Koral sv. Antona
L. Lebič: Per Archi
J. Haydn: Simfonija št. 102 v B-duru, Hob. I: 102
P. I. Čajkovski: Simfonija v E-molu, št. 4, op. 36

24. 7. 2012 ob 20:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Hans Gansch, trobenta
Takamori Noriko, klavir

Program:

A. Honegger: Intrada v C za trobento in klavir, H. 193 / Živa Komar, trobenta
G. Enescu: Legenda v c-mol za trobento in klavir / Rubens Souza
P. Hindemith: Sonata za trobento in klavir / Urban Kolar, trobenta
A. Arutunjan: Koncert za trobento / Florian Pichler, trobenta
A. Plog: Kartice za trobento solo / Gregor Turk, trobenta
J. N. Hummel: Koncert za trobento v Es-duru / Nejc Zahrastnik, trobenta
T. Charlier: Solo de Concours / Miha Salobir, trobenta
G. Tartini: Koncert za trobento v D-duru / Anžej Ramšak, trobenta
G. F. Handel: Glasba na vodi – suita / Ansambel trobent


25. 7. 2012 ob 18:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Simfonični koncert
ZAKLJUČNI KONCERT MOJSTRSKEGA TEČAJA ZA DIRIGIRANJE IN  KONCERTNE MOJSTRE

Mednarodni orkester Maribor 2012
Umetniško vodstvo: 
Klaus Arp, dirigiranje 
Gregory Ahss, koncertni mojster 

25. 7. 2012 ob 20:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
OTVORITVENI KONCERT FESTIVALA XYLODRUM
Peter Sadlo, solo recital, tolkala

Program:

P. Saldo: Cocos Confitados
I. Xenakis: Rebonds b 
M. Glentworth: Blues for Gilbert
P. Sadlo: Smoking Timps
P. Sadlo: S.F.
K. Engel: Look Out Little Ruth
K. Drabek: An der Reling
O. Witt: Extravaganzen


26. 7. 2012 ob 17:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Radovan Vlatković, rog
Jesus Gomez Madrigal, klavir

Program:

Anton Bruckner/ arr. Herman Jeurissen: Nekrolog za Josefa Seiberla / Ansambel rogov: 

Sarah Akfi, Caroline Bovee, Jasnna Komar, Miha Lončar, Joana Mateu Carles, Margreet Mulder, Lubomir Petic, Stefano Brusini, Franci Šuštar, Martino Torquati
J. Haydn: Koncert za dva rogova v Es-duru / Margreet Mulder, Caroline Bovee, rogova
C. Saint-Saens: Morceau de Concert, op. 94 / Joana Mateu Carles, rog
Y. Desportes: Ballade Normande / Stefano Brusini, rog
R. Gliere: Koncert za rog in okester v B-duru, op. 91 / Jasna Komar, rog
G. Krivinka: Tri skladbe za francoski rog / Lubomir Petic, rog
J. Koetsier: Pet miniatur za štiri rogove v F-duru, op. 64 / Margreet Mulder, Sarah Akif, Caroline Bovee, Jasna Komar, rogovi
A. Liadov: Tri ruske pesmi za osem rogov / Ansambel rogov: 
Sarah Akfi, Caroline Bovee, Jasnna Komar, Miha Lončar, Joana Mateu Carles, Margreet Mulder, Lubomir Petic, Stefano Brusini, Franci Šuštar, Martino Torquati

27. 7. 2012 ob 20:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Latica Honda-Rosenberg, violina  
Jeanne Mikita, klavir 
Umetniško vodstvo: Martin Ostertag, violončelo
Miho Uchida, klavir

Program:

G. Faure: Elegija, op. 24 / Gal Golob, violončelo
J. S. Bach: Sonata za violino št. 2 v a-molu, BWV 1003 / Isabelle Bania, violina
J. Brahms: Sonata za violončelo št. 2 v F-duru, op. 99 / Clara Grunwald, violončelo
L. Van Beethoven: Sonata za violino in klavir št. 5 v F-duru, op. 24, »Pomladna« Siun Milne, violina


28. 7. 2012 ob 18:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Felix Renggli, flavta 
Anna Kirichenko, klavir

Program:

M. Berthomieu: Arcadie (za štiri flavte) / Rafal Zolkos, Alexey Morozov, Martina Anderlič, Andras Huszti, flavte
W. A. Mozart: Koncert za flavto v D-duru, KV 314 / Mareike Friedel, flavta
C. Reinecke: Koncert za flavto v D-duru, op. 283 / Elisabeth Vestemian, flavta
B. Ferneyhough: Carceri d’Invenzione Ilb (za flavto solo/for solo flute) / Rafal Zolkos, flavta
S. Prokofjev: Sonata v D-duru za flavto in klavir, op. 95 / Alexey Morozov, flavta
A. F. Doppler: Valse di bravura ( za dve flavti in klavir/ for 2 flutes and piano) / Kaja Lešnjak, Eva Arh, flavti

29. 7. 2012 ob 20:00, Viteška dvorana Križank Ljubljana

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: François Benda, klarinet
Umetniško vodstvo: Božo Paradžik, kontrabas
Eberhard Hasenfratz, klavir
Hansjakob Staemmler, klavir

Program:

C. M. Widor: Introdukcija in Rondo za klariet in klavir, op. 72 / Lara Vercher, klarinet
F. Poulenc: Sonata za klarinet in klavir / Csaba Palf, klarineti
C. Debussy: Rapsodija št. 1 za klarinet in klavir / Nino Felbab, klarinet
E. Denisov: Sonata za klarinet in klavir / Alexander Roberts, klarinet 
J. Brahms: Sonata za klarinet in klavir št. 1 v f-molu, op. 120 / Matej Pavić, klarinet
W. A. Mozart: Koncert za klarinet (in orkester) v A-duru, KV 622 / Blaž Šparovec, klarinet
G. Rossini: Introdukcija, tema in variacije za klarinet / Emilio Borghesan, klarinet
G. F. Handel: Sonata v g-molu / David Mitrović, kontrabas
G. Faure: V sanjah / Uroš Jovanovič, kontrabas
D. C. M. Dragonettti: Manuet za kontrabas solo / Danijel Radanovič, kontrabas
J. Baptist Vanhal: Koncert za kotrabas v D-duru/ Gabor Fancz, kontrabasi
G. Bottesini: Koncert za kontrabas št. 2 v h-molu / Franziska Petzold, kontrabas
Koncert za kontrabas št. 11 v A-duru / Tivadar Mohacs, kontrabasi
C. Dimitrescu: Kmečki ples / Damjan Mirosavljević, kontrabas


30. 7. 2012 ob 20:00, KGBL

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Raymond Curfs, timpani in Peter Sadlo, tolkala 
Nobuko Nishimura – Finkentey, klavir

Program:

R. Wagner: Valkira / Nobuko Nishimura – Finkentey, klavir 
X. Joaquin: Prelude and salsa / Anna Zeltzer
N. J. Živković: Suomineto / Lola Mlačnik
F. Macarez: Multation No. 7 / Maja Povše
E. Sammut, arr. Hentschel-sisters: Liber tango / Simone & Corinna Hentschel
V. Firth: Etude 22 / Adam Jeffrey
M. Kitazume: Side by side / Špela Mastnak
C. Tribby: Gray 102 / Simone Hentschel
R. Strauss: Kavalir z rožo / Lennard Nijs  
J. Beck: Sonata za timpane / Lola Mlačnik

31. 7. 2012 ob 20:00, Dvorana Union Maribor

Mednarodni orkester Maribor 2012
Branimir Slokar, pozavna
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

U. Krek: Rapsodični ples
I. Stravinski: Igra s kartami
N. Rota: Koncert za pozavno in orkester
A. Dvořák: Simfonija št. 8 v G-duru op. 88


1. 8. 2012 ob 20:00, Dvorana Marjana Kozine Slovenska filharmonija Ljubljana

Mednarodni orkester Maribor 2012
Branimir Slokar, pozavna
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

U. Krek: Rapsodični ples
I. Stravinski: Igra s kartami
N. Rota: Koncert za pozavno in orkester
A. Dvořák: Simfonija št. 8 v G-duru op. 88

2. 8. 2012 ob 20:00, St. John Smith Square London 

Mednarodni orkester Maribor 2012
Branimir Slokar, pozavna
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program:

U. Krek: Rapsodični ples
I. Stravinski: Igra s kartami
N. Rota: Koncert za pozavno in orkester
A. Dvořák: Simfonija št. 8 v G-duru op. 88


3. 8. 2012 ob 20:00, Auditorio Salceda de Caselas, Festival di Musica, Španija

Mednarodni orkester Maribor 2012
Branimir Slokar, pozavna
Dirigentka: Živa Ploj Peršuh

Program: 

U. Krek: Rapsodični ples
I. Stravinski: Igra s kartami
N. Rota: Koncert za pozavno in orkester
A. Dvořák: Simfonija št. 8 v G-duru op. 88

11. 10. 2012 ob 20.00, Koncertna in gledališka dvorana Lendava

Simfonični orkester RTV Slovenija
Ana Šinkovec, klavir
Franc Kosem, trobenta
Živa Ploj Peršuh, dirigentka 

Program:

M. Kogoj: Če se pleše, suita za orkester
D. Šostakovič: Koncert za klavir in trobento v c-molu, op. 35
D. Šostakovič: Simfonija št. 1 v f-molu, op. 10


22. 10. 2012, Španski borci Ljubljana

Ottetto, glasbeno plesna predstava
EnKnap in Iztok Kovač
Ansambel Festine
Živa Ploj Peršuh, dirigentka

23. 10. 2012, Španski borci Ljubljana

Ottetto, glasbeno plesna predstava
EnKnap in Iztok Kovač
Ansambel Festine
Živa Ploj Peršuh, dirigentka


16. 11. 2012, ZKM Medientheater Karlsruhe, Tanz Festival 

Ottetto, glasbeno plesna predstava
EnKnap in Iztok Kovač
Ansambel Festine
Živa Ploj Peršuh, dirigentka

4. 12. 2012, Španski borci Ljubljana

Ottetto, glasbeno plesna predstava
EnKnap in Iztok Kovač
Ansambel Festine
Živa Ploj Peršuh, dirigentka


5. 12. 2012, Španski borci Ljubljana

Ottetto, glasbeno plesna predstava
EnKnap in Iztok Kovač
Ansambel Festine
Živa Ploj Peršuh, dirigentka

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google