KONCERTI 2014

24. 7. 2014 ob 19.00, Grand hotel Union

Komorni koncert 
Umetniški vodja: Emanuel Abbühl
Asistentka: Seung Eun Lee
Michael Baumann, klavir
Umetniški vodja: Carlo Colombo, fagot
Hilda Hernadi, klavir

Program:

J. S. Bach, prir. D. Walter: Brandenburški koncert št. 1. BWV 1046 / Ansambel oboj
A. Vivaldi: Koncert v a-molu / Li-Yuan Zhao, oboa
W. A. Mozart: Koncert za oboo v C-duru, KV 314 / Pietro Savonitto, oboa
C. Saint-Saëns: Sonata za fagot in klavir v G-duru. Op. 168 / Anzhelika Hernykh, fagot
B. Martinu: Koncert za oboo, H. 353 / Monika Babič, oboa
C. Schumann: Romanca za oboo in klavir / Nerea Hierro Sanz, oboa
C. M. von Weber: Koncert za fagot v F-duru, op. 75 / Pierre Bauler, fagot
B. Britten: Šest metamorfoz po Ovidu, op. 49 / Maria Dolores Chiralt Bernat, oboa
A. Pasculli: Ommagio a Bellini za angleški rog in klavir / Carolina Nees, angleški rog
R. Schumann: Fantasiestücke prir. za fagot, op. 73 / Leonardo Calligaris, fagot
R. Schumann: Tri romance, op. 94 / Pei-Yu Yeh, oboa
L. van Beethoven: Variacije na “Là ci darem la mano” iz Mozartove opere Don Giovanni za 2 oboi in angleški rog / Alexandra SImonova, Eva Kuzema, Olga Vdovina
W. A. Mozart: Koncert za fagot v B-duru, K. 191 / Axel Benoit, fagot
R. Strauss: Koncert za oboo, AV 144 / Ine Nuyttens, oboa
A. Tansman: Sonatina za fagot in klavir / Relja Kalapiš, fagot
J. W. Kalliwoda: Morceau de Salon, Op.228 / Ayaka Nakao, oboa

30. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert 
Umetniško vodstvo: Christian Lampert, rog
Kathrin Randecker, klavir

Program:

J. J. Kenn: 36 triov za 3 rogove št. 15, I. Allegro risoluto / Noe Lehmann, Silvan Putscher, Leon Kähli, rog
R. Strauss: Koncert za rog v E-duru št. 1, op. 11, I. Allegro / Blaž Ogrič, rog
R. Strauss: Koncert za rog v E-duru št. 1, op. 11, II. Andante / Angelo Michele Cotugno, rog
R. Strauss: Andante v F za rog in klavir, Opus posthumous / Davide Vivarini, rog
R. Strauss: Koncert za rog v Es-duru št. 2, op. 132, I. Allegro / Johan Petter Wahlgren, rog
R. Glière: Koncert za rog v B-duru, op. 91, Allegro / Charles Reydellet, rog
W. A. Mozart (1756-1791): Koncert za rog v Es-duru št. 4, KV 495, I. Allegro maestoso / Karin Yamaguchi, rog
W. A. Mozart (1756-1791): Koncert za rog v Es-duru št. 4, KV 495, II. Romance. Andante / Urmin Nes Majatorović, rog
W. A. Mozart (1756-1791): Koncert za rog v Es-duru št. 4, KV 495, III. Allegro vivace / Urmin Nes Majatorović, rog


19. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Umetniško vodstvo François Benda
Eberhard Hasenfratz, klavir

Program:

C. M. von Weber: Koncert za klarinet v Es-duru, št. 2, op. 74, II. Romance in III. Polacca / Paula Pires, klarinet
J. Brahms: Sonata za klarinet v Es-duru, št. 2, op. 120, I. Allegro amabile in III. Andante con moto – Allegro / Julie Dufossez, klarinet
F. Poulenc: Sonata za klarinet in klavir, I. Allegro tristamente / Pablo Piñeiro Mundin, klarinet
F. Poulenc: Sonata za klarinet in klavir, II. Romanza / Vincenza Messina, klarinet
F. Poulenc: Sonata za klarinet in klavir, III. Allegro con fuoco / Žan Vlašič, klarinet
B. Kovács: “Hommage á A. Khachaturian” / Žan Vlašič, klarinet
S. Brotons: Sonata za klarinet in klavir, op. 46, I. Moderato / Pablo Piñeiro Mundin, klarinet
R. Muczinsky: Time Pieces za klarinet in klavir, op. 43, III. Allegro moderato / Pablo Dávila Barrio, klarinet
C. Nielsen: Koncert za klarinet, op. 57 / Oleksandr Sternat, klarinet
C. M. von Weber: Grand Duo Concertante J. 204, Op. 48, II. Andante con moto in III. Rondo.Allegro / Emilio Borghesan, klarinet

21. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Ensemble 4 Saxess
Lev Pupis, soprano saxophone
Oskar Laznik, alto saxophone
Primož Fleischman, tenor saxophone
Dejan Prešiček, baritone saxophone

in

Liza Hawlina-Prešiček, flavta 
Ljubiša Jovanović, flavta 
Bojana Dimković, čembalo 

Program:

J. Gregorc: Zrejlo je žito, za kvartet saksofonov
J. S. Bach: Italijanski koncert, prir. za kvartet saksofonov
D. Cimarosa: Koncert za 2 flavti in godala, (prir. Miha Rogina za 2 flavti in kvartet saksofonov)
J. S. Bach: 4. Brandenburški koncert (prir. Jure Knez, za 2 flavti, kvartet saksofonov in čembalo)
I. Lunder: Charleston za kvartet saksofonov


24. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Trio Clemente
Peter Clemente, Violina 
Konstantin Pfiz, Violončelo 
Paul Rivinius, Klavir 

Program:

F. M. Bartholdy: Klavirski trio št. 1 v d-molu, op. 49
M. Ravel: Klavirski trio v a-molu
J. Brahms: Klavirski trio št. 2 v C-duru, op. 87

23. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Mednarodni orkester Ljubljana
Konstantin Pfiz, violončelo 
Jörg Winkler, viola

Dirigent: Klaus Arp

Program:

Lojze Lebič: Tangram
R. Strauss: Don Kihot, op. 35
H. Berlioz: Fantastična simfonija, op. 14


2. 8. 2014. ob 21.00, Grand hotel Union

Mednarodni orkester Ljubljana
Jože Kotar, klarinet

Dirigent: Uroš Lajovic

Program:

R. Strauss: Smrt in poveličanje, op. 24
Vito Žuraj: Koncert za klarinet
Lojze Lebič: Archiphonia
J. Brahms: Simfonija št. 2 v D-duru, op. 73

17. 7. 2014, ob 21.00, Grand hotel Union

Koncert ob odprtju Akademije BSA
Mladi ljubljanski solisti

Program:

M. Krečič: Antecessores
M. Lipovšek: Druga suita za godala
P. I. Čajkovski: Serenada za godala v C-duru, op. 48


1. 8. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Gregory Ahss, violina 
Yuri Kalnits, violina 
Jorg Winkler, viola
Konstantin Pfiz, violončelo 
Rebecca Woolcock, klavir

Program:

W. A. Mozart: Klavirski kvartet št. 1 v g-molu, KV 478
D. Šostakovič: Klavirski kvintet v G-duru, op. 57

27. 7. 2014 ob 19.00, KGBL

Simfonični koncert

Zaključni koncert udeležencev mojstrskega tečaja za dirigiranje, koncertnega mojstra in timpanista
Mednarodni orkester Ljubljana
Umetniško vodstvo: Klaus Arp – dirigiranje, Gregory Ahss – koncertni mojster, Raymond Curfs – timpani in tolkala

Program: 

J. Brahms: Symphony No. 2 in D major, Op. 73
I. Allegro non troppo (D major)
Dirigent: Antoine Glatard (France)
Koncertni mojster: Afonso Almeida (Portugal)
Timpanist: Tim Verstegen (The Netherlands)

II. Adagio non troppo (B major)
Dirigent: Antoine Glatard (France)
Koncertni mojster: Tamara Bakardzieva (Bulgaria)
Timpanist: Axel Dewulf (Belgium)

III. Allegretto grazioso | quasi andantino (G major)
Dirigent: Davide Lorenzato (Italy)
Koncertni mojster: Sumire Hara (The Netherlands)

IV. Allegro con spirito (D major)
Dirigent: Davide Lorenzato (Italy)
Koncertni mojster: Milana Bjelobaba (Serbia)
Timpanist: Tim Verstegen (The Netherlands)

R. Strauss (1864 – 1949): Death and transfiguration, Op. 24
I. Largo (The sick man, near death)
Dirigent: Chin-Chao Lin (Taiwan)
Koncertni mojster: Anne Solveig Weber (Germany)
Timpanist: Nestor Morales Vitoria (Spain)

II. Allegro molto agitato (The battle between life and death offers no respite to the man)
Dirigent: Vincent Pelechano (Spain)
Koncertni mojster: Tamara Bakardzieva (Bulgaria)
Timpanist: Nestor Morales Vitoria (Spain)

III. Meno mosso (The dying man’s life passes before him)
Dirigent: Vincent Pelechano (Spain)
Koncertni mojster: Tamara Bakardzieva (Bulgaria)
Timpanist: Nestor Morales Vitoria (Spain)

IV. Moderato (The sought-after transfiguration)
Dirigent: Vincent Pelechano (Spain)
Koncertni mojster: Tamara Bakardzieva (Bulgaria)
Timpanist: Nestor Morales Vitoria (Spain)

Other percussion parts:

Strauss: Tam tam – Javier Azanza (Spain)
H. Berlioz (1803 – 1869): Fantastična simfonija
An Episode in the Life of an Artist, Op. 14
I. Reveries – Passions
Dirigent: Joseph Bastian (France/Switzerland)
Koncertni mojster: Sumire Hara (The Netherlands)
Timpanist: Carlos Peiro (Spain)

II. A Ball
Dirigent: Joseph Bastian (France/Switzerland)
Koncertni mojster: Afonso Almeida (Portugal)
Timpanist: Carlos Peiro (Spain)

III. Scene in the Fields
Dirigent: Ryuichiro Ikariyama (Japan)
Koncertni mojster: Tamara Bakardzieva (Bulgaria)
Timpanists: Erna Kerman (Slovenia), Axel Dewulf (Belgium), Nestor Morales Vitoria (Spain), Carlos Peiro (Spain)

IV. March to the Scaffold
Dirigent: Beomseok Yi (Republic Of Korea)
Koncertni mojster: Milana Bjelobaba (Serbia)
Timpanist: Jonathan Beyers (Belgium), Leonardo Losciale (Italy)

V. Dreams of a Witches’ Sabbath
Dirigent: Beomseok Yi (Republic Of Korea)
Koncertni mojster: Anne Solveig Weber (Germany)
Timpanist: Jonathan Beyers (Belgium), Leonardo Losciale (Italy)
Tim Verstegen (The Netherlands)
Jonathan Beyers (Belgium)
Leonardo Losciale (Italy)
Erna Kerman (Slovenia)
Carlos Peiro (Spain)
Javier Azanza (Spain)

Druga tolkala:

Cymbals – Javier Azanza (Spain),
Bassdrum – Tim Verstegen (The Netherlands), Chimes and Snare drum – Carlos Peiro (Spain)


26. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Felix Renggli, Brina Kafol, flavta
Pavel Sokolov, Seung Eun Lee, oboa 
Jože Kotar, klarinet 
Igor Ahss, fagot 
Saar Berger, rog 
Alina Artemyeva, klavir 

in

Člani Mednarodnega orkestra Ljubljana 
Antonio Redondo Hurtado, rog 
Adrià Sanchez Calonge, fagot 
Miguel Angel Dopazo Recamán, klarinet 

Program:

P. Juon: Divertimento, op. 51
C. Reinecke: Oktet za pihala, op. 216 
L. van Beethoven: Oktet za pihala v Es-duru, op. 103

31. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Božo Paradžik, kontrabas
Hansjakob Staemmler, klavir

Program:

G. F. Händel: Sonata v a-molu, I. Largo in II. Alegretto / Damjan Milosavljević, kontrabas
G. Bottesini: Koncert za kontrabas št. 2 v h-molu, I.Allegro moderato / Ana Cerović, kontrabas
J. M. Sperger: Sonata v D-duru, II. Andante / Aleksander Górny, kontrabas
A. Mišek: Sonata za kontrabas v F-duru št.1, op.5, I. Allegro ma non troppo / Goran Piljić, kontrabas
H. Eccles: Sonata za kontrabas v a-molu, I. Largo in II. Allegro / Lucija Mrkonjić, kontrabas
A. Desenclos: Aria / Lucca Alcock, kontrabas
S. Kussevickij: Koncert za kontrabas v e-molu, I. Allegro / Cecilia Perfetti, kontrabas
G. Bottesini: Elegia in re / Damjan Milosavljević, kontrabas
E. Tabakov: Motivi za kontrabas solo / Lucija Mrkonjić, kontrabas
C. D. von Dittersdorf: Koncert za kontrabas št. 2 v D-duru, I. Alegro moderato / Cecilia Perfetti, kontrabas
L. M. Škerjanc: Pet liričnih melodij za vilončelo in klavir, Andante / Ana Cerović, kontrabas
F. Schubert: Arpeggione sonata v a-molu, D. 821, I. Allegro moderato / Tomáš Karpíšek, kontrabas


20. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Reinhold Friedrich
Magdalena Todorova, klavir

Program:

V. Brandt: Slike s podeželja (za kvartet trobent), I. V cerkvi / 
Urban Kolar, Miklavž Pintar, Philippe Préponiot, Žan Vranetič, trobente
A. Honegger: Intrada za trobento in klavir v C-duru, H. 193 / David Lanz, trobenta
J. Hubeau: Sonata za trobento in klavir, I. Sarabande in II. Intermède / Urban Kolar, trobenta
G. Tartini: Koncert za trobento v D-duru, I. Allegro / Miklavž Pintar, trobenta
J. N. Hummel: Koncert za trobento v Es-duru, I. Allegro con spirit / Leon Pokeržnik, trobenta
O. Böhme: Ruski ples / Žan Vranetič, trobenta
J. Haydn: Koncert za trobento v Es-duru, , Hob.VIIe:1, I. Allegro / Urška Kurbos,trobenta
T. Charlier: “Solo de concours” / Oscar Martin Martin, trobenta
V. Brandt: Slike s podeželja (za kvartet trobent), II. Pod lipo in III. Ob pojedini / 
Urška Kurbos, David Lanz, Oscar Martin Martin, Leon Pokeržnik, trobente

29. 7. 2014 ob 21.00, Grand hotel Union

Komorni koncert
Umetniško vodstvo: Latica Honda-Rosenberg, violina 
Rebecca Woolcock, klavir
Umetniško vodstvo: Felix Renggli. Flavta
Alina Artemyeva, klavir

Program:

W. A. Mozart: Sonata za violino in klavir v B-duru, KV454, I. Largo – Allegro / Elisa Schack, violina
C. Ph. E. Bach: Koncert za flavto in orkester v d-molu, I. Allegro / Claudia Fernandez Alvarez, flavta
N. Paganini: Mojzes fantazija za violino in klavir / Stefan Burchardt, violina
T. Takemitsu: Glas za solo flavto / Hanan Hadzajilić, flavta
C. Saint-Saëns, Havanaise Op.83 / Naoki Yamaguchi, violina
C. Ph. E. Bach: Sonata za solo flavto v a-molu, I. Poco adagio – Allegro / Ting-Wei Chen, flavta
C. Franck: Sonata za violino in klavir v A-duru, I. Allegretto ben moderato in II. Allegro, Hwa-Eun Choi, violina
F. Martin: Balada za flavto in klavir, op.167 / Anastasia Chulkova, flavta
W. A. Mozart: Koncert za violino v D-duru, KV218 / Lucija Krišelj, violina
C. Reinecke: Sonata “Undine” za flavto in klavir, III. Andante – Allegro con fuoco / Yaeram Park, flavta
K. Szymanovski: 3 Caprices de Paganini, Op. 40 / Franziska Wenzel, violina
H. Dutilleux: Sonatina za flavto in klavir / Katharina Möritz, flavta

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google